Menu Zavřeno

Nosiče kol na tažné zařízení

Thule VeloCompact 926

Thule VeloCompact 926 je nosič kol na tažné zařízení určen pro přepravu 3 jízdních kol (4. kol s adaptérem Thule 926-1). Nosič nasadíte k tažnému zařízení jediným dotažením páky. Stačí nasadit, dotáhnout a zamknout. Thule 926 je vyrobený podle přísných bezpečnostních norem a nejnovějších trendů v oblasti designu a ergonomie.

Thule VeloCompact 926 je unikátní nosič jízdních kol určený na tažné zařízení, který primárně ocení především zákazníci z řad rodin. Umožní totiž bezstarostné výlety pro všechny milovníky cyklistiky, jelikož dokáže bez problému pojmout 3, ale stejně tak i 4 kola. A to díky jednoduchému adaptéru Thule 926-1. Čím si můžete být jisti, že to, stejně jako kola ostatní budou za všech okolností pevně držet na svém místě, a to díky dlouhým popruhům, a dalšímu systému uchycení. S ním souvisí i možnost přepravy kol s velkým rozvorem, jelikož nosič nabídne vysouvatelné držáky plášťů.

Při vývoji však bylo dbáno také na maximální bezpečí. A to jak ostatních účastníků silničního provozu, kdy je celá konstrukce pevná a stabilní, díky špičkovým materiálům. Mimo to byl Thule VeloCompact 926 testován v rámci testů City Crash a je samozřejmě schválen TÜV. Dbáno však bylo i na bezpečnost vašich kol před nenechavými zloději. V tomto směru jsou k dispozici dva typy zámků. Prvním zamknete vaše kola k samotnému nosiči a tím druhým poté samotný celý nosič k tažnému zařízení vašeho vozu. Krádež je tedy i pro zkušeného zloděje doslova nemožná.

A že je nosič Thule VeloCompact 926 unitkání novinkou dokazují také funkce, které souvisí s co největší pohodlností jeho využití. Příkladem může být jednoduchá upevňovací páka, díky které není problémem jednoduchá montáž i demontáž, a to doslova jednou rukou. Stejně tak bylo myšleno i na přístupnost zavazadlového prostoru vašeho auta, kdy stačí pomocí nožního pedálu celou konstrukci bezpečně naklopit. Nosič kol Thule VeloCompact 926 ale oceníte i ve chvíli, kdy se nikam nechystáte, jelikož ho lze jednoduše složit.

Zásuvka u nosiče Thule 926 pro připojení osvětlení má 13 pólů. U vozů vyrobených v ČR se velmi často dodává zásuvka 7 pólová. Zkontrolujte kolik má vaše zásuvka pólů (kolíků). Pokud má 7 pólů je potřeba objednat zásuvkový adaptér.

 • Vzdálenost mezi jízdními koly-19 cm
 • Sklopná funkce s naloženými koly-Ano – nožní pedál
 • Montáž nosiče-Stlačením páky
 • El. zásuvka-13-ti pólová
 • Rozpětí uchycení rámu-22-80 mm
 • Max. hmotnost jízdního kola-25 kg
 • Max. zatížení nosiče je 60 kg
 • Montáž kola na nastavitelné držáky-Utahovací přezky s ráčnou
 • Uchycení pneumatik-Všechny

Thule VeloCompact 924

Thule VeloCompact 924 je nosič kol na tažné zařízení určen pro přepravu 2 jízdních kol. Nosič nasadíte k tažnému zařízení jediným dotažením páky a není třeba nic centrovat. Stačí nasadit, dotáhnout a zamknout. Thule 924 je vyrobený podle přísných bezpečnostních norem a nejnovějších trendů v oblasti designu a ergonomie.

Nosič s označením Thule VeloCompact 924 určený na tažné zařízení je špičkou na našem trhu. A to jak z hlediska použitých materiálů, tak samozřejmě z hlediska svých vlastností. Primárně je to možnost umístění dvou standardních jízdních kol, a to do demontovatelných držáků. Ty jsou jistotou, že vaše kolo bude na daném místě za všech okolností pevně držet až do cíle vaší jízdy. Nosič Thule VeloCompact 924 si však poradí i s přepravou kol s velkým rozvorem, a to díky vysouvatelným držákům jednotlivých plášťů.

Ačkoliv se jedná nosič určený na tažné zařízení, nemusíte se bát toho, že by vám byl zamezen přístup do zavazadlového prostoru. V tomto směru přichází model Thule VeloCompact 924 s důmyslným pedálem, který vám umožní vyklopit celý nosič i s koly tak, abyste se do daného prostoru pro zavazadla bez problémů kdykoliv dostali. Kola samozřejmě budou po celou dobu držet na svých místech, a to i díky bezpečnostním popruhům.

Sofistikovaný systém vyklápění však není jediným plusem, který je s nosičem Thule VeloCompact 924 spjatý. Unikátní patentovaný systém totiž zaujme i extrémně jednoduchou montáží, a to díky nastavitelné spojce. Díky tomu zvládnete umístění nosiče pouze jednou rukou. Podobně jednoduchá je samozřejmě i jeho demontáž. S tou souvisí také kompaktní rozměry a možnost složení. V době nepoužívání tak můžete nosič uklidit do sklepa či technické místnosti, aniž by vám jakkoliv překážel.

Že bylo při vývoji myšleno i na bezpečí převážených kol, to dokládá sofistikovaný systém zámků. Nejenom, že jednotlivá kola lze bezpečně zamknout k nosiči, ale model Thule VeloCompact 924 lze také zamknout k tažnému zařízení. Žádní zloději při zastávce během vaší cesty nebudou mít šanci. Stejně tak se nemusíte být ani toho, že by kola ohrožovala vás či jiné účastníky silničního provozu. To dokládají náročné testy City Crash a schválení TÜV.

 • Hmotnost – 14,1 kg
 • Max. počet jízdních kol – 2 kola
 • Rozpětí uchycení rámu – 22-80 mm
 • Uchycení pneumatik – Všechny
 • Uzamčení kola do nosiče – Ano
 • Splňuje normy CityCrash – Ano
 • El. zásuvka – 13-ti pólová
 • Uzamčení nosiče k autu – Ano
 • Montáž nosiče – Stlačením páky
 • Sklopná funkce s naloženými koly – Ano – nožní pedál
 • Zámek -Ano
 • Zadní světla – Ano
 • Schválení ECE – Ano
 • Rozměry – 130 x 56 x 76 cm
 • Vzdálenost mezi jízdními koly -19 cm
 • Max. hmotnost jízdního kola – 25 kg
 • Rozměry složený – 106 x 66 x 30 cm
 • Max. nosnost – 46 kg
 • Schválený k provozu v ČR a SR – Ano
 • Montáž kola na nastavitelné držáky – Utahovací přezky s ráčnou

Atera Strada Sport M 2

Moderní nosič kol na tažné zařízení z dílny prestižní německé výrobní firmy Atera vás zaujme nejen svým odlehčeným designem, ale i uživatelsky přívětivým provedením, které oceníte především při montáži a demontáži nosiče.

Upnutí nosiče kol na tažné zařízení je řešeno pákovým systémem s pojistkou, který se v praxi osvědčil jako jeden z nejlehčích a nejefektivnějších. Díky pákovému systému můžete zapomenout na zdlouhavé utahování a složitou manipulaci při nasazování. To vám může ušetřit čas a často i nervy.

Nosič se odklápí standardním způsobem od zádi vozidla zatažením za madlo mezi světly. Tím se vytvoří prostor mezi kufrem vozu a samotným nosičem, díky kterému se pohodlně dostanete do zavazadlového prostoru. Nemusíte tak kvůli schované svačince v kufru při odpočinku na cestě sundávat kola z nosiče. Vždy pro vaši jistotu doporučujeme před nákupem nosič nejdříve vyzkoušet.

Nosnost nosiče Atera Strada SPORT je 60 kg. Je vhodný i pro přepravu 2 elektrokol vzhledem  k jejich váze. Máte možnost rozšíření na 3. kolo pomocí adaptéru nebo popřípadě rovnou pořídit variantu 2+1, která adaptér již zahrnuje. Vždy se řiďte nosností svislého zatížení čepu tažného zařízení, to je uvedeno ve velkém TP vašeho vozidla. Nezapomeňte od nosnosti svislého zatížení nejdříve odečíst váhu samotného nosiče, která je v tomto případě 13,5 kg.

Rozestup mezi koly je 18 cm. Samotný rám kola uchytíte pomocí pryžových pásek, které jednak svým povrchem nepoškodí kolo, a zároveň jsou vyztuženy kovovým páskem, díky kterému se nemusíte bát krádeže. Rám kola může mít průměr 25-80mm a každý jeho držák můžete navíc zamknout.

Na nosič upnete kola až do 29” s jakoukoliv velikostí pneumatik, a to skrz nastavitelného klínku, který si můžete upravit na míru vašeho kola. Jednoduše je zafixujete dotažením pásku pomocí páčky ráčnovým způsobem.

Nezklame vás ani skladování nosiče. Svou šířkou 100 cm patří mezi prostorově méně náročné nosiče. Zároveň můžete celou hrazdu sklopit na základnu nosiče a jednoduše ho tak uložit do kufru nebo jiných prostor určených pro jeho skladování.

Nosič je vybaven 13ti pólovou elektro zástrčkou.

Call Now ButtonVolejte zde!

Potřebujete přívěsný vozík za auto? Navštivte www.privesymost.cz.
Odkaz najdete na našich stránkách!

Mám to!
X